Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Välillä motivaation löytäminen oli hankalaa, mutta nyt Olavi Saari, 16, nauttii taas rastien etsimisestä

Siilin Rastin juniorisuunnistaja Olavi Saari haluaa kehittyä yhä paremmaksi. Tällä hetkellä tärkeintä on saada onnistunut fiilis.

Aikaisen kevään ansiosta myös suunnistuskausi on päästy Siilinjärvellä aloittamaan hyvissä ajoin. Eteläsiilinjärveläisessä Saaren perheessä tämä on otettu ilolla vastaan. Siilin Rastin puheenjohtajana toimivan isä-Antin johdolla kuntorastit on jo päästy käynnistämään, ja 16-vuotiaan Olavin tavoitteellinen harjoittelu siirtyy varsinaiseen toimintaympäristöön, metsään.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.