maanantai 18.12.2017 Aapo, Rami, Aappo

Kertoo, näyttää, kommentoi
Siilinjärvellä ja Maaningalla

Yhteystiedot

Käyntiosoite

Toritie 8
71800 Siilinjärvi

Palvelemme

p. 017 287 7800
uutiset@uutis-jousi.fi
asiakaspalvelu@uutis-jousi.fi

Toimitus avoinna ma-pe klo 9-16
Asiakaspalvelu avoinna ma-pe klo 9-14

Löydät meidät myös täältä

facebook youtube twitter instagram

Toimitus

Seppo Timonen

päätoimittaja 050 597 9620 seppo.timonen@uutis-jousi.fi Enpä tiedä, kumpi vie, mies vai työ. Mutta sen tiedän, että tanssilattialla en minä ainakaan, kun olen enempi jatsarimiehiä. Ne jalassa on hyvä lampsia järven rantaan ja huutaa kuikalle takaisin että yhteys säilyy. Osaan minä puhuakin ja hyvä olen kuuntelemaan ja lukemaan. Mutta en laulamaan. Mitä en kyllä vähällä usko.
Seppo Timonen

Matti Ihatsu

toimittaja 050 542 5901 matti.ihatsu@uutis-jousi.fi Tällainen toimittajan mittainen mies, 1870 palstamillimetriä. Painosmäärää en kerro, kengänumero mystinen 42,5. Juttuja naputellut UJ:ssa vuodesta 1989 eli vanhin työntekijä, jos Timosta ei lasketa. Vapaa-aikana näppis vaihtuu herkästi kitaraan – rock ’n’ blues rules!
Matti Ihatsu

Jussi Kumpulainen

toimittaja 045 881 7235 jussi.kumpulainen@uutis-jousi.fi Urheilen, piirtelen, soittelen ja ihmettelen. Mutta työkseni toimitan. Paikallislehti-ihminen jo nuoresta lukiopojasta lähtien. Älykäs selviää tilanteista, joihin viisas ei edes joudu. Pyrin olemaan, ainakin toistaiseksi, tuo ensimmäinen, koska eihän sitä muuten mitään opi. Jos ei mihinkään joudu.
Jussi Kumpulainen

Juha Thitz

Kuopio-toimittaja 044 406 2025 juha.thitz@media.fi Kuopion kaupungin päätöksiin liittyvä uutisointi. Sepä juuri on meikäläisen työtä. Etenkin jos aihepiiri liittyy jollakin tavalla Kuopion liitoskuntien asioihin, kuten Maaninkaan. Kuopiolaisvirastojen uutisointi kuuluu myös tehtäviini. Työpisteeni on täällä Uutis-Jousen toimituksessa. Juttuja teen paikallislehtiviisikolle, joita ovat Uutis-Jousen lisäksi Koillis-Savo, Pitäjäläinen, Sisä-Savo ja Soisalon Seutu.
Juha Thitz

Asiakaspalvelu

Tuija Rautiainen

asiakasneuvoja 044 406 2022 tuija.rautiainen@uutis-jousi.fi Kun upotan sormet multaan, keramiikkasaveen tai koiran turkkiin, alkaa käsien kautta virrata voimahippuja koko kehoon. Varsinkin pääkoppaan ne asettuvat asumaan ja tekevät päivästä paremman. Sama tuntuu toimivan myös jalkojen kautta, syksyisessä sammalmetsässä tai lämpimällä rantahiekalla.
Tuija Rautiainen

Mediamyynti

Päivi Jauhiainen

myyntineuvottelija 050 9131 494 paivi.jauhiainen@media.fi Synnyinjuureni ovat Kuopiossa, mutta Siilinjärveen olen tulisesti rakastunut jo aikapäiviä sitten. Uutis-Jousi ja yhteistyö yrittäjien kanssa täyttävät arjen mukavalla tavalla, on totta että työstään voi tykätä. Vapaa-ajalla myllään pihalla eli pihatyöt ovat intohimoni, tyttären sanoja lainatakseni olen ”puutarhafriikki”.
Päivi Jauhiainen

Marko Hämäläinen

aluemyyntipäällikkö 044 288 2810 marko.hamalainen@media.fi

Marjo Ruokolainen

avainasiakaspäällikkö 044 288 2808 marjo.ruokolainen@media.fi

Marja Mononen

myyntineuvottelija 0500 573 856 marja.mononen@media.fi

Katja Juppi

myyntineuvottelija 050 511 0218 katja.juppi@media.fi